Šeštadienį visos gatvės, vedančios į buvusį Plungės M. Oginskio dvaro žirgyną, buvo sausakimšos: ir automobilių virtinės, ir pėsčiųjų minios skubėjo į atsisveikinimo su XI tarptautiniu Mykolo Oginskio festivaliu šventę. Paskutinysis akordas – neįtikėtinas. Tai – Klaipėdos valstybinis muzikinio teatro dovana – romantiškoji Džiuzepės Verdžio opera „Traviata“. Orkestrui dirigavo Plungės garbės pilietis, vienas pagrindinių šio festivalio sumanytojų profesorius Stasys Domarkas. Salėje buvo ir dar vienas Plungės garbės pilietis, taip pat vienas festivalio sumanytojų, ir vienas iš Domarkų – profesorius Juozas Domarkas. O trečiasis – Eligijus Domarkas – šio spektaklio režisierius.

Vakarą vedęs muzikologas Viktoras Gerulaitis trumpai ir jautriai papasakojo tragišką kurtizanės meilės istoriją. Jis sakė, kad šios operos pasisekimo paslaptis – tikroviška istorija. Ji nutiko rašytojui Aleksandrui Diuma (sūnui), kuris įsimylėjo kurtizanę ir užsitraukė tėvo rūstybę. Kai džiova sirgusi 22-ejų mergina mirė, jis parašė knygą „Dama su kamelija“, pagal kurią Dž. Verdis ir sukūrė operą „Traviata“. Pagrindinius vaidmenis atliko: Judita Butkytė (Violeta), Tomas Pavilionis (Alfredas), Mindaugas Rojus (Žermonas). Didžiulio pasisekimo opera sulaukė ir Plungėje. Daugybė žiūrovų, išstovėję tris valandas, plojo negailėdami delnų. O tie, kurie sėdėjo, plojo atsistoję.

Patrankų salvėmis prasidėjęs XI tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis, kaip jau įprasta, baigėsi kaskart žmonių širdis ilgesiu užliejančiu Mykolo Kleopo Oginskio polonezu „Atsisveikinimas su Tėvyne“. Prieš nuskambant jo melodijai, Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas sakė, jog kito tokio festivalio Lietuvoje nėra. Per tą laiką jau nuskambėjo 76 kameriniai koncertai, organizuotos 9-ios meno parodos, 6-ios mokslo konferencijos, 6 žirgų konkūrai. Atsiprašęs, kad tarp rėmėjų nebuvo paminėtos žirgų konkūro rėmėjos Judita Stankutė ir Inesa Klišonienė, įteikė joms padėkas.

Plungiškių draugijos viceprezidentė Genovaitė Žiobakienė kartu su A. Bakanausku artistus, organizatorius, Bronislovo Lubio labdaros ir paramos fondo atstovą, kitus rėmėjus apdovanojo gėlėmis, dovanomis bei pačiais gražiausiais ir nuoširdžiausiais padėkos žodžiais. Plungiškių draugijos prezidentas Liudas Skierus nuoširdžiai džiaugėsi festivaliu, dėkojo visiems, kas tik prie jo prisideda, dėkojo žiūrovams už aktyvumą ir sakė, kad metai prabėgs greitai ir Plungė vėl pakvies visus muzikos mėgėjus į XII tarptautinį M. Oginskio festivalį. Panašiai kalbėjo ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis sakydamas: „Mes jau laukiam naujojo stebuklo.“

Naujienlaiškių prenumerata