Ar gali būti geresnis būdas pažymėti naują pradžią, naujus metus nei koncertas, kuriame skamba naują kvėpavimą muzikai suteikusios ir naują gyvenimo būdą užkūrusios grupės muzika? Gruodžio 31 dieną pajūrį sudrebins „The Beatles Show: Naujieji metai Liverpulio stiliumi“ – teatralizuotas koncertas, kuriame Klaipėdos muzikinio teatro solistai, orkestras ir atlikėjas Jeronimas Milius atliks legendinės britų ketveriukės muziką.

Spalvingą rokenrolo renginį režisavusi Rūta Bunikytė pasakojo, kad „The Beatles Show“ žiūrovams suteiks išskirtinę galimybę panirti į 1960-70-ųjų dvasią, „norėjome pateikti „The Beatles“ kūrybos ir paties laikotarpio retrospektyvą, stengėmės įsigilinti ne tik į muzikos žanrą, bet ir į laikmečio kultūrą, aprangos, elgesio stilių, – vardijo režisierė. – Pašėlusi, gaivališka, atvira ir optimistiška aistra gyvenimui, kuria alsavo „The Beatles“ muzika, ir šiandien aktuali tiems, kurie myli tai, kas buvo, džiaugiasi tuo, kas yra ir tiki, kad tai, kas bus – bus gerai.“

Kartu su kitais Klaipėdos muzikinio teatro solistais koncerte dainuojantis Jeronimas Milius pripažino „The Beatles“ niekuomet nelaikęs favoritais, tačiau dalyvaudamas „The Beatles Show“ kiek pakeitė požiūrį: „supratau, kad jų muzika ne tokia primityvi, kad ji šiltesnė, įdomesnė“, – sakė J.Milius.

„The Beatles“ sukėlė revoliuciją muzikos pasaulyje. 1960 m. Liverpulyje susibūrusi muzikantų ketveriukė: J.Lennon, P.McCartney, G.Harrison ir R.Starr užkūrė tikrą „bitlomaniją“. Gerbėjai mėgdžiojo jų šukuosenas, aprangą, o jie patys žavėjo ir šokiravo. Koncertuose „The Beatles“ pasitikdavo euforijos apimtų, iš laimės klykiančių ir alpstančių gerbėjų minios, gaubė didžiulis žiniasklaidos dėmesys. Su laisve ir jaunyste siejama muzika skambėjo abiejose Atlanto pusėse.

Anot režisierės R.Bunikytės, mintis atgaivinti „The Beatles“ teatralizuotame koncerte kilo svarstant, kaip galima kitu kampu pažvelgti į muziką teatre, „mąstėme, kas yra nemirštanti populiariosios kultūros klasika. „The Beatles“ atitiko šį apibrėžimą, jų muzika paliečia kiekvieną kartą. Ši grupė sukūrė ne tik naują muzikos, bet ir aprangos, net gyvenimo stilių, – vardijo režisierė, – grupės pavadinimas jau tapęs epitetu „bitliškas“ gyvenimo būdas, „bitliška“ muzika, „biltiškas“ stilius. Šių vaikinų aistra muzikai ir gyvenimui tapo brand’u muzikinėje kultūroje“.

Naujųjų išvakarėse Palangoje skambėsiančiame „The Beatles Show“ klausytojai išgirs ne tik kultinius hitus „Help“, „Yesterday“, „Imagine“, „All you need is love“, bet ir mažiau žinomus grupės kūrinius, o atlikėjai ne tik dainuos, bet ir šoks, net kils į orą.

„Koncertui rinkausi labiau pažįstamas, daugiau roko faktūros turinčias dainas, tokias kaip „Come together“, „Imagine“ – vardijo J. Milius ir pridūrė, jog koncertas nebus „The Beatles“ kopija. – Mūsų renginyje išgirsite grupės dainų interpretaciją, gros orkestras, dainuos ne tik vyrai, bet ir merginos. Man pačiam tai kur kas įdomiau nei aklas atkartojimas. Mes radome savo kampą“, – sakė atlikėjas.

Svarstydamas apie „The Beatles“ populiarumo fenomeną J. Milius atkreipė dėmesį, kad tokias aukštumas pasiekiančios grupės išpopuliarėja tam tikru laikotarpiu ir tam tikromis aplinkybėmis. „The Beatles“ yra kur kas daugiau nei muzika – jie augo bruzdant judėjimams už taiką, meilę. Tai buvo svarbus momentas istorijoje. Kartos, kurios klausėsi šios grupės muzikos vis dar gyvos ir meilę „The Beatles“ perduoda savo vaikams. Gal šiuolaikinė muzika evoliucionuoja visai kita linkme, bet legenda tęsiasi. – samprotavo žinomas dainininkas, – Lietuvoje buvo panaši situacija, su, pavyzdžiui, grupe „Antis“ – jų muzika nešė to laikmečio žinutę, aplink ją būrėsi žmonės, kuriems ta žinutė buvo svarbi“.

Naujametinį „The Beatles Show“ kūrė režisierė Rūta Bunikytė, kostiumų dailininkė Vilija Šuklytė, choreografė Inga Briazkalovaitė, vaizdo projekcijų dailininkė Vesta Obolevičiūtė. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestrui diriguos Tomas Ambrozaitis. Vienintelis šiais metais „The Beatles Show“ gruodžio 31 d. žiūrovų lauks Palangos koncertų salėje.

Naujienlaiškių prenumerata