Rudens pradžioje, planuojama, startuos Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastato rekonstrukcija. Salė, kur lygiai trisdešimtmetį klaipėdiečius džiugina spektakliai, repetuoja orkestras, slypi dekoracijų sandėlis, grimerinė ir kitos patalpos, virs duobe. O bokšto ir administracinės pastato dalies, besidriekiančios palei Herkaus Manto gatvę, laukia kardinalūs pokyčiai.

Prieš jiems prasidedant „Vakarų ekspresas“ kviečia skaitytojus pasižvalgyti po teatro „palocius“, paprastai prieinamus tik jo darbuotojams.

„Apgailėtina būklė“

Pastatas, kuriame šiandien savo veiklą vykdo teatras, iškilo dar 1964 m. Iš pradžių čia veikė kultūros centras, o 1987 m. sausio 1 dieną, po menkos rekonstrukcijos, jis buvo pritaikytas laikinai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro veiklai.~

Įstaigos vadovo Jono Sakalausko žiniomis, maždaug tais pat metais teatrui buvo suteiktas sklypas, kuriame buvo žadama statyti naują pastatą – jame turėjo įsikurti nuolatiniai teatralų namai. Statyboms esą buvo netgi paruoštas projektas. Tačiau atkūrus nepriklausomybę šio projekto įgyvendinimas buvo atidėtas. Anot J. Sakalausko, besikeičiančios teatro valdžios į pastato modernizavimą pernelyg neinvestavo, nes vylėsi, jog netrukus teatras suras naujus namus. Buvo atlikti tik smulkūs remonto darbai: pakeisti langai, kiliminės dangos, girgždančios salės grindys, paremontuoti tualetai.

Ekskursiją teatro vadovas pradėjo nuo pastato dalies, kuri, kaip planuojama, bus nugriauta. Ji, anot J. Sakalausko, yra tiesiog apgailėtinos būklės. Čia dėl vandentiekio ar kanalizacijos avarijų nuolat vyksta remontai, tad trupė nuolat jaučia įtampą, jog netrukus kas nors sprogs ar nukris.

„Nė nebežinome ką lopyti ir ar apskritai verta lopyti. Ši teatro dalis yra priešavarinės būklės. Trisdešimt metų žmonės taikėsi su sąlygomis, bandė pačiomis minimaliausiomis sąlygomis padaryti geriausia ką gali“, – situaciją komentavo pašnekovas.

Vykdant rekonstrukciją, šioje vietoje bus iškasta dešimties metrų gylio duobė, pakloti nauji pamatai, ant kurių iškils naujas teatras. Čia bus didžioji, apie 700 vietų, salė ir mažoji, kurioje tilps apie 200 žiūrovų. Bendras Muzikinio teatro plotas padidės maždaug 2 tūkst. kv. m – pastatas plėsis į dabartinę automobilių stovėjimo aikštelę. Anot pašnekovo, kai atsinaujinęs teatras pradės veikti, tikimasi, po Atgimimo aikšte jau bus įrengta požeminė stovėjimo aikštelė bei paplatinta Danės gatvė.

Vykdavo šokiai

Klaidžiais koridoriais nukeliavome į mažąją salę, kurioje įprastai rengiamos orkestro repeticijos. Kai salė nėra užimta orkestrantų, čia vyksta ir spektaklių repeticijos, pasisėdėjimai po spektaklių ar uždari teatro renginiai. Į šią patalpą, kurioje gausu medinių dėžių, skirtų drabužiams ar instrumentams susidėti, sudėtinga patekti.

 

Daugiau skaitykite dienraštyje „Vakarų ekspresas“.

Naujienlaiškių prenumerata