Opera – Jolanta 2016-11-24 | LT klaipedosmuzikinis.lt
testas

Opera

Jolanta

Dievas yra žmoguje – Jolantos aklumas nekliudo jai regėti Dievo ženklų buvimo aplinkoje.

1 val. 50 min. / 1 pertrauka

Atlikimas rusų k. / Titrai lietuvių k.

2016-11-24 / Didžioji salė, KVMT / Opera

2 veiksmų opera rusų kalba

Kompozitorius Piotras Čaikovskis
Libreto autorius Modestas ČAIKOVSKIS

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras 31 sezoną ir draugystę su Klaipėdos Dramos Teatru pradėjo bene pačiu brandžiausiu kompozitoriaus Piotro Čaikovskio kūriniu – opera „Jolanta“. Spektaklis statomas drauge su „Zav Arte Classic Agency HB“ menininkais.

Režisierius

Raimundas BANIONIS

Dirigentas

Alexandr KHAINDRAVA

Kostiumų dailininkė

Daiva PETRULYTĖ

Šviesos dailininkas

Donatas ŠIMONIS

Grimo dailininkė

Aira BRAŽDIENĖ

Chormeisteris

Vytautas VALYS

Vaizdo projekcijų dailininkas

Rimas SAKALAUSKAS

Režisieriaus asistentas

Vesta GRABŠTAITĖ

Režisieriaus asistentė

Ramūnas KAUBRYS

Režisieriaus padėjėja

Marijana FOKINA

Koncertmeisterė

Julia JASHCHENKO

Vokalo pedagogė

Marina SHAGUCH

Spektaklį režisuoja Raimundas Banionis. Anot režisieriaus, pagrindinis veikėjas šioje operoje yra Dievas, jis – personažų siekiamybė ir šlovinimo objektas. Tarybiniais metais, iš teksto išėmus žodį Dievas, kūrinys buvo tapęs lengvo turinio pasaka, „Jolantą“ žiūrėjo tik mokiniai. Šiai koncepcijai tarnavo ir tradiciniai kostiumai, balta Jolantos suknia, scenografija vaizduojanti kalnus ir pilis. Atsigręžus į originalų tekstą šis kūrinys sulaukė naujos interpretacijos. Įsigilinus į operos tekstą naujai suskamba ir jos muzika, „Jolantos“ statytojų nuomone visai nederėjusi „pasakiškai“ spektaklio interpretacijai.

Naujoji operos koncepcija remiasi suvokimu, kad Dievas yra žmoguje – Jolantos aklumas nekliudo jai regėti Dievo ženklų buvimo aplinkoje.

Operą stato Čekijoje reziduojantis gruzinų kilmės dirigentas Alexandr Khaindrava. Režisierius – Raimundas Banionis. Kostiumų dailininkė – Daiva Petrulytė. Video projekcijų dailininkas – Rimas Sakalauskas. Kartu su Klaipėdos muzikinio teatro solistais operoje pasirodys ir būrys užsienio solistų. Opera atliekama rusų kalba.

Naujienlaiškių prenumerata