Opera – Livjeta ir Trakolas 2016-05-19 | LT klaipedosmuzikinis.lt
testas

Opera

Livjeta ir Trakolas

Meilės intrigos, komiškos situacijos, detektyvo užuomina ir, svarbiausia, viską nustelbiantys tikri jausmai – tai šis šiuolaikiškas bestseleris.

1 val.

Atliekama lietuvių k.

2016-05-19 / Didžioji salė, KVMT / Opera

Kompozitorius: Giovanni Battista Pergolesi

Libreto autorius: Tommaso Mariani

Gausu meilės intrigų, komiškų situacijų, detektyvo užuominų ir, svarbiausia, viską nustelbiančių tikrų jausmų – tai viskas, ko reikia šiuolaikiškam bestseleriui. Neįtikėtina, bet ta pati formulė sėkmingai veikė ir XVIII amžiuje. Ją panaudojo kompozitorius Giovanni’s Battista Pergolesi’s savo operoje „Livjeta ir Trakolas“ (Livietta e Tracollo). Šis nedidelės apimties kūrinys buvo rodomas kaip intarpas per didžiųjų (rimtųjų) operų pertraukas, siekiant publiką palinksminti.

Pagrindiniai atlikėjai

Ne vieną nuotykį lemta patirti vagišiui Trakolui ir kerštu degančiai Livjetai, kol pagaliau jie bus kartu.

Livjeta, apsirengusi kaip prancūzų valstiečių berniukas, planuoja privilioti Trakolą į spąstus ir nubausti už brolio apiplėšimą. Ji išpuošia savo draugą įvairiausiomis brangenybėmis ir laukia. Trakolas, užkietėjęs vagišius, žinoma, susivilioja tokia pagunda ir, persirengęs nėščia moterimi, pabando pavogti papuošalus. Livjeta užklumpa vagišių nusikaltimo vietoje ir, nepaisydama jo meilės prisipažinimo, pasiūlymo tuoktis, leidžia jį suimti.

Trakolas persirengia kaip astrologas ir, apsimetęs pamišėliu, išeina iš kalėjimo. Livjeta, siekdama demaskuoti šį nusikaltėlį, apsimeta mirusi. Trakolą išduoda jo neabejingumas mylimajai, ir Livjeta, matydama, jog jis taip karštai ją myli, pagaliau sutinka už jo tekėti ir prisiekia amžiną meilę bei ištikimybę.

Naujienlaiškių prenumerata