Jordi Roig

Gimęs Leridoje (Katalonija, Ispanija), nuo vaikystės paniro į plastinių menų pasaulį ir ėmė pats kurti, vadovaujamas savo tėvo – dailininko, pelniusio pripažinimą savo paveikslais baleto tema. Vėliau studijavo scenos menus, aktoriaus lėlininko specialybę ir šokį Barselonos Teatro institute. 1987 m. nutraukė savo kaip šokėjo karjerą ir tolesnę profesinę veiklą susiejo su kostiumo dizainu ir scenografija. Tais pačiais metais Paryžiaus šokio menininkų ir skulptorių asociacija jį pakvietė dalyvauti savo organizuojamoje 4-ojoje bienalėje. Tęsdamas scenografijos studijas, susipažino ir ėmė bendradarbiauti su žymiu italų kostiumų dailininku ir scenografu Ezio Frigerio.

Sukūrė kostiumus ir scenografiją tokių žymių choreografų spektakliams, kaip Rudolfo Nurijevo „Gulbių ežerui“, Vladimiro Malachovo „Bajaderei“, „Kaukių baliui“, „Pelenei“, „Peri“, „Gulbių ežerui“, „Spragtukui“, Heinzo Spoerlio „Kopelijai“, „Galantiškosioms Indijoms“, „Don Kichotui“, Marcios Haydée „Miegančiajai gražuolei“ ir kt.

Bendradarbiavo su tokiais žymiais choreografais ir režisieriais, kaip Marcia Haydée, Vladimiras Malachovas, Rudolfas Nurijevas, Heinzas Spoerli, Renato Zanella, Manuelis Legris, Victoras Ullate, Renato Zanella, Terence’as Kohleris, Edwardas Clugas ir kitais. Kūrė kostiumus ir scenografiją teatrams ir baleto trupėms ne tik Europoje, bet ir Azijoje bei Kanadoje: Štutgarto baletui, Vienos valstybinei operai, Vienos filharmonijos Naujųjų metų koncertui, Drezdeno „Semperoper“, Monte Karlo baletui, „Introdans“, Vokietijos operai Berlyne, Ciuricho baletui, Berlyno valstybiniam operos teatrui „Unter den Linden“, Bavarijos valstybiniam baletui, Karlsrūjės valstybiniam teatrui, Suomijos nacionaliniam baletui, Honkongo baletui, Katalonijos nacionaliniam teatrui, Barselonos „Teatre Lliure“, Didžiajam Kanados baletui ir kt.

jordi-roig
2024–2025 m. SEZONAS
Atgal į viršų