Adrija Čepaitė
Dirigentė Adrija Čepaitė 2003 m. baigė chorinio dirigavimo magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2004–2011 m. Graco muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete (Austrija) įgijo chorinio, orkestrinio dirigavimo, bažnytinės muzikos ir grigališkojo choralo magistro diplomus. Dar studijų metais ėmė reikštis kaip projektų iniciatorė, dirigentė bei solistė. Nuo 2008 m. kviečiama vesti grigališkojo choralo giedojimo meistriškumo kursus Austrijoje, Belgijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Prancūzijoje. 2013–2015 m. dėstė dirigavimą Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje Kaune. Nuo 2024–2025 m. sezono pradžios A. Čepaitė yra Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro dirigentė.
Kaip kviestinė dirigentė A. Čepaitė parengė koncertinių programų su įvairiais Lietuvos ir užsienio orkestrais, tarp jų su Lietuvos kameriniu, Klaipėdos kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu ir Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Kauno miesto simfoniniu, Lilio nacionaliniu simfoniniu (Prancūzija), Sofijos nacionaliniu simfoniniu (Bulgarija), Manheimo kameriniu (Vokietija), Šiaurės Vakarų Vokietijos filharmonijos simfoniniu ir daugeliu kitų orkestrų. Su pastaruoju įrašė kompaktinę plokštelę, skirtą Ludwigo van Beethoveno jubiliejiniams metams paminėti („Ars Production“, 2021).
Dirigentei ypač svarbi lietuvių kompozitorių kūrybos sklaida, ji yra dirigavusi ne vieno naujo opuso premjerą. Su Lietuvos kameriniu orkestru įrašė Broniaus Kutavičiaus, Osvaldo Balakausko ir Algirdo Martinaičio kūrinių kompaktinę plokštelę („Telos Music“, 2017), kurį autoritetingas klasikinės muzikos žurnalas „Pizzicato“ įvertino 5 žvaigždutėmis, ir Juliaus Juzeliūno Koncertą vargonams, smuikui ir styginių orkestrui kompaktinei plokštelei „Baltic Concerti“ („Odradek Records“, 2018).
A. Čepaitė yra moterų vokalinio ansamblio „Graces & Voices“ (Austrija) bendrasteigėjė ir vadovė. 2011 m. suburtas ir Vienoje reziduojantis profesionalus ansamblis atlieka grigališkąjį choralą bei šiuolaikinę polifoninę muziką, koncertuoja įvairiose Europos šalyse, prestižiniuose festivaliuose, kviečiamas į tokias sales kaip Vienos „Musikverein“, naujai atstatyta Drezdeno Dievo motinos katedra ir kitur. Ansamblio kompaktinės plokštelės pelnė solidžių įvertinimų: „Mysterium Crucis“ (2012) žurnalo „Pizzicato“ pripažinta Metų įrašu senosios muzikos kategorijoje; „Historia Sancti Olavi“ (2016) pelnė „BBC Music Magazine“ 4 žvaigždutes. Naujausiame ansamblio CD „Take Your Holy Time“ (2019) šalia grigališkojo choralo skamba ir Lietuvos kompozitorių – Vytauto Miškinio, Giedrės Pauliukevičiūtės kūriniai. Pastaruoju metu A. Čepaitė savo atliekamą vokalinį bei instrumentinį repertuarą vis dažniau papildo savos kūrybos kompozicijomis.