„Matilda“: šviesos ir drąsos kupina muzikinė kelionė visai šeimai
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro repertuarą papildė pasaulinio pripažinimo sulaukęs Timo Minchino ir Denniso Kelly dviejų veiksmų miuziklas „Matilda“, sukurtas pagal skaitytojų pamėgtą Roaldo Dahlio romaną. Šis visai šeimai skirtas spektaklis sulaukė didelio publikos susidomėjimo ir gausių aplodismentų.
Įspūdinga kūrybinė komanda
Miuziklo kūrybinėje grupėje dirbo talentingi jauni teatro menininkai: muzikos vadovas ir dirigentas Vytautas Valys, režisierė Rūta Bunikytė, scenografė ir kostiumų dailininkė Rūta Venskutė, choreografas Taurūnas Baužas, šviesų dailininkas Andrius Stasiulis. Scenoje pasirodė beveik šimtas atlikėjų: Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai, choro artistai, baleto trupės šokėjai bei Klaipėdos vaikų operos studijos (KVOS, vadovai V. Valys ir T. Baužas) auklėtiniai. Miuziklui diriguojant V. Valiui grojo KVMT simfoninio orkestro kamerinė grupė ir kviestiniai muzikantai.
Išskirtiniai pagrindinių vaidmenų atlikėjai
Vasario 14-ąją pagrindinį Matildos vaidmenį atliko Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė Radvilė Galminaitė, o vasario 15-ąją – KVOS auklėtinė Vytautė Rimkutė. Miuzikle vaidmenis taip pat sukūrė Gytis Šimelionis, Tadas Jakas (panelė Trančbul), Beata Ignatavičiūtė, Žyginta Jašinskaitė (Matildos motina), Vilius Trakys, Mindaugas Rojus (Matildos tėvas), Tymuras Orobchenko (Matilos brolis Maiklas), Rasa Ulteravičiūtė, Judita Butkytė (panelė Hani), Liuda Montrimienė, Reda Jucevičienė (ponia Felps), Illia Temchenko (Knyga), Ernesta Stankutė (Akrobatė), Šarūnas Šapalas, Valdas Kazlauskas (Iliuzionistas), Aurimas Raulinavičius (Daktaras), Aurelijus Liškauskas (Rodolfo), Šarūnas Juškevičius, Virginijus Pupšys (Gangsteris Serdžio), Modestas Narmontas, Jonas Ščerbiakas (gangsterio parankiniai) ir daugelis kitų.
Neįtikėtina muzika ir scenografija
Miuziklo muzika – unikali ir žaisminga, perteikianti istoriją, kuri jaudina tiek vaikus, tiek suaugusiuosius. R. Venskutės sukurta scenografija greitai transformuojama ir keičiasi taip sparčiai, kad žiūrovai vos spėja sekti – akimirksniu atsiduriama tai knygų pasaulyje, tai mokykloje, tai namuose.
Choreografo T. Baužo sukurti judesiai harmoningai apjungė baleto trupės šokėjus, teatro chorą ir jaunuosius KVOS auklėtinius, pabrėždami jų talentus. Ryškios miuziklų meistrės, režisierės R. Bunikytės sudėliota istorija vertė kvatotis, spaudė ašaras ir, svarbiausia, skatino susimąstyti: ar tikrai skiriame pakankamai laiko ir dėmesio vaikams? Kas mes esame gyvenime – atsainūs tėvai, nesuprasti vaikai ar palaikantys mokytojai?
Įkvepianti Matildos istorija
Miuziklas pristato istoriją apie mergaitę Matildą, augančią šeimoje, kurioje tėvai visiškai nesirūpina savo žingeidžia dukra. Jie skatina dukrą atsisakyti knygų manydami, kad „visko galima išmokti iš televizoriaus“. Mama pernelyg susitelkusi į savo grožį ir svajones tapti šokėja, tėvas siekia bet kokia kaina praturtėti, o brolis Maiklas labiau domisi televizija ir skanėstais nei sesers problemomis. Mokykloje ne ką geriau – čia vadovauja griežta ir bejausmė direktorė Trančbul, kurios ugdymo metodai paremti žeminimu ir bauginimu.
Tačiau Matildos istorijoje yra ir šviesių akimirkų: bibliotekininkė, skatinanti mergaitę pasinerti į knygų pasaulį, bei nuoširdi mokytoja panelė Meilutė, kuri mergaitei tampa tikru įkvėpimu. Skirtingai nei Matildos šeima, mokytoja vertina mokslą, rūpinasi savo mokiniais ir skatina juos siekti daugiau. Kaip baigiasi ši istorija? Tai sužinos tik tie, kurie apsilankys spektaklyje!
Sėkmės istorija tęsiasi
Galima spėti, kad ši istorija apie išskirtiniais gabumais apdovanotą mergaitę, kuri narsiai kovoja su neteisybe tiek šeimoje, tiek mokykloje, sulauks didelio populiarumo ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje. Bilietai į pirmuosius spektaklius buvo išgraibstyti akimirksniu, tačiau Matildos gerbėjai vis dar turi galimybę pamatyti šį įspūdingą reginį – spektakliai rodomi iki pat birželio pabaigos.
Spektaklyje pristatomos vertybės aktualios visų amžiaus grupių žiūrovams. Kaip dainuoja herojai: „Viskas, ko man reikia – tai namai. Tai tiek nedaug, bet juk ir ne taip mažai…“
KVMT inf.